Jak przechowywać wino?

DOBRA PIWNICA
Dobra piwnica jest miejscem ciemnym, zamkniętym, zabezpieczonym przed drganiami, hałasem, nieprzyjemnymi zapachami (benzyna, farba, itd……), zabezpieczona przed podmuchami powietrza, złą wentylacją. Temperatura pożądana: pomiędzy 11° C a 16° C i utrzymana na stałym poziomie. Wskaźnik wilgotności: około 75%.

PRZECHOWYWANIE BUTELEK
W Blokach piwnicznych butelki umieszczone są w pozycji horyzontalnej, zajmują dokładnie 20cm i nie zabierają niepotrzebnie miejsca. Są bardzo dobrze widoczne, zgromadzone w harmonijną konstrukcje zapewniającą stabilną pozycję, eliminującą drgania.

 UNIKNIJ PRZYKRYCH NIESPODZIANEK!
Odpowiednia temperatura w piwnicy i kontrola poziomu wilgotności może zapewnić warunki do przechowywania win. Żaden sposób magazynowania w otwartych pomieszczeniach nie zapewnia ochrony przed działaniem skoków temperatury i wilgotności. Regały na wina zapewniają stabilność butelkom, estetyczny sposób przechowywania, modułowość, zapobiegają uszkodzeniom. W celu zapewnienia odpowiedniej izolacji i utrzymania temperatury piwnicy, bez wątpienia należy, zamontować urządzenie klimatyzacyjne do win.

Stała temperatura
Stabilność temperatury w procesie przechowywana wina jest ważniejsza nawet od temperatury panującej w piwniczce. Z tego powodu wszystkie urządzenia WineMaster wyposażone są w elektroniczny termostat z cyfrowym wyświetlaczem odporny na nawilżanie się powietrza. Aby uniknąć znaczących różnic temperatury pomiędzy podłogą i sufitem, WineMaster nieustannie wentyluje powietrze wewnątrz piwniczki, zapobiegając w ten sposób wahaniom temperatury.

 

Kontrolowana wilgotność
Nadmierna wilgotność sprzyja wzrostowi pleśni. Z drugiej jednak strony, zbyt suche powietrze stanowi zagrożenie dla szczelności butelek (korek). Jedna z głównych cech klimatyzatorów WineMaster to kondensacja nadmiernej wilgotności, która jest odprowadzana na zewnątrz piwniczki. Temperatura ewaporatora (chłodna strona) ustawiona jest w taki sposób, który pozwoli na uniknięcie nadmiernego wysuszenia powietrza oraz zachowa wilgotność na żądanym poziomie.

System antywibracyjny
Wibracje wprawiają butelki, szczególnie te starsze, w drganie co może powodować pogorszenie jakości wina. Dlatego też wszystkie ruchome części umieszczone są na tłumikach wibracji.

 

Wróć


Artykuły z kategorii

Urządź piwnicę na winoPiwnice, 

Piwnica na wino nie musi służyć wyłącznie do jego przechowywania, chociaż jest to bardzo istotna funkcja. Można tu urządzić również miejsce do degustacji. W miejscach komercyjnych w piwnicy z winem może mieścić się również lokal, w którym serwowany jest trunek.

Więcej...Budowa kolekcji winPiwnice, Pomieszczenia, 

Kto z nas nie miał ochoty kupić na zapas kilku butelek wyjątkowo smacznego wina? Takie pragnienie przyświeca też podczas budowania kolekcji, z tym, że zakupy są dokonywane na większą skalę. Skąd jednak  ktoś, dopiero zaczynający przygodę, ma wiedzieć, jakie gatunki i roczniki warto kupować?

Więcej...


W piwnicy na wino optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić 65 - 80%.

W piwnicy na wino optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić 65 - 80%. v W piwnicy na wino optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić 65 - 80%.

Porozmawiaj z konsultantem DlaWina.pl +48 668 444 766

Kategorie artykułów