Poradnik


Urządź piwnicę na winoPiwnice, 

Piwnica na wino nie musi służyć wyłącznie do jego przechowywania, chociaż jest to bardzo istotna funkcja. Można tu urządzić również miejsce do degustacji. W miejscach komercyjnych w piwnicy z winem może mieścić się również lokal, w którym serwowany jest trunek.

Więcej...


Jak przechowywać wino?Piwnice, 

Dobra piwnica jest miejscem ciemnym, zamkniętym, zabezpieczonym przed drganiami, hałasem, nieprzyjemnymi zapachami (benzyna, farba, itd……), zabezpieczona przed podmuchami powietrza, złą wentylacją.

Więcej...Budowa kolekcji winPiwnice, Pomieszczenia, 

Kto z nas nie miał ochoty kupić na zapas kilku butelek wyjątkowo smacznego wina? Takie pragnienie przyświeca też podczas budowania kolekcji, z tym, że zakupy są dokonywane na większą skalę. Skąd jednak  ktoś, dopiero zaczynający przygodę, ma wiedzieć, jakie gatunki i roczniki warto kupować?

Więcej...


W piwnicy na wino optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić 65 - 80%.

Specjalistyczne urządzenia klimatyzacyjne utrzymują w piwnicy na wino odpowiednie warunki, najkorzystniejsze do jego przechowywania.

Klimatyzatory do pomieszczeń na wino umożliwiają utrzymanie temperatury zadanej w przedziale od 8 do 18 stopni.

Zbyt niska wilgotność powoduje kurczenie się korka w butelce i przedostanie do jej wnętrza powietrza, co skutkuje zmianą smaku wina, a nawet jego zepsuciem.

Poszczególne gatunki wina nabierają korzystnych cech z upływem różnego czasu, a po nim stopniowo tracą na jakości.

Dopływ powietrza zewnętrznego do piwniczki jest niezbędny.

W piwnicy na wino optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić 65 - 80%. v W piwnicy na wino optymalna wilgotność powietrza powinna wynosić 65 - 80%.

Zbyt duża wilgotność powoduje pojawienie się pleśni i pogorszenie jakości powietrza w piwnicy.

Każdy gatunek wina wymaga innej temperatury przechowywania. Wina czerwone: 15-180C; wina białe: 10-150C; wina różowe: 9-100C; wina musujące: 6-90C.

W przypadku, gdy nie posiadamy przestrzeni do zorganizowania pomieszczenia na wino, strefowe chłodziarki zapewniają idealne warunki do przechowywania naszego ulubionego trunku.

Dąb lity jest jednym z drzew najbardziej odpornych na działanie wilgoci.

Aby nadać meblom charakteru, do ich wykonania można użyć wysokiej jakości, specjalnie wyselekcjonowanego drewna z rozbiórek.

Sklejka bukowa lub brzozowa jest ekonomicznym i odpornym na wilgoć rozwiązaniem w produkcji mebli na wino.

Bloki piwniczne są wykonane z kamienia przy użyciu materiałów szlachetnych i naturalnych.

Porozmawiaj z konsultantem DlaWina.pl +48 668 444 766

Kategorie artykułów