Piwnice i pomieszczenia na wino

Kolekcja wymaga przestrzeni

Otwórz się na nowe doznania

Kolekcjonowanie win to ekskluzywna pasja. Własna piwniczka wypełniona rzadkimi i luksusowymi winami przynosi mnóstwo satysfakcji i budzi podziw . A do tego pozwala naprawdę poznać wszystko to, co wiąże się z winem.

Delektuj się kieliszkiem ulubionego wina

W zależności od wielkości i charakteru kolekcji możemy myśleć o dyskretnym "wine barze", nowoczesnej piwniczce zamkniętej w formę szafy lub klimatyzowanym i kameralnym pomieszczeniu o charakterze starej winnicy.

Bez wątpienia, warto zaaranżować naszą winną przestrzeń i podarować sobie warunki do delektowania się kieliszkiem ulubionego wina przenosząc się wyobraźnią do starej winniczki na południu Francji.

Rodzaje przestrzeni

Piwnice pasywne

To innowacyjna technologia czerpiąca wszystko to, co najlepsze z natury. Teraz możesz wybudować swoją winiarnię w salonie, garażu, czy piwnicy. Zastosowanie nowoczesnych metod pozwala na stworzenie ekskluzywnej piwnicy pasywnej w ciągu kilku dni w każdym domu. Ukształtowanie terenu i rodzaj fundamentów nie mają znaczenia, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu piwnicznego. Do tego naturalna wentylacja sprawia, że mamy idealne warunki do przechowywania wina bez dodatkowej klimatyzacji. Piwnice pasywne to praktyczność, uniwersalność i estetyka. Poza walorami technicznymi nie da się nie zauważyć ich ekskluzywnego wyglądu, który stanowi idealną oprawę dla kolekcji win.

Piwnice aktywne

Piwnice aktywne wymagają stałej regulacji temperatury powietrza i jego wilgotności. Wymagają też zatem uprzedniego odpowiedniego przygotowania pomieszczenia. Wszystkie przegrody, czyli ściany, strop i podłoga muszą zostać zaizolowane materiałem chroniącym przed zmianami temperatury oraz foliami lub membranami paroszczelnymi. Muszą być też wyposażone w odpowiednie szczelne i izolacyjne drzwi. Za właściwe warunki będzie odpowiadał klimatyzator, który utrzyma zadaną temperaturę, oraz higromaster który podniesie wilgotność powietrza.

Poznaj nasze realizacje

Jak pracujemy

Kontakt

Szanowni Państwo, jeżeli jesteście zainteresowani naszą ofertą, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

Przyjmujemy zapytania ofertowe zarówno telefonicznie, drogą mailową, jak i poprzez stronę na Facebooku.

Projekt

Skorzystaj z niezobowiązującej wizyty naszego specjalisty, w celu wyboru najlepszego rozwiązania dla Twojego pomieszczenia na wino. W ramach wizyty wycena gratis!

Budowa

Dbając o najdrobniejsze szczegóły, w wachlarzu naszych kompleksowych usług znajdą Państwo fachowy montaż i serwis instalowanych urządzeń. Nasza doskonale wyszkolona kadra świadczy usługi na terenie całej Polski.

Jak przebiega proces projektowania piwniczki?

 1. Robimy obmiary
 2. Opracowujemy koncepcje projektu
 3. Przygotowujemy szczegółowy projekt i wizualizację 3D.
 4. Dobieramy i rekomendujemy odpowiednie elementy realizacji.
 5. Przygotowujemy pomieszczenie (izolacja, klimatyzacja)
 6. Montujemy regały
 7. Wykańczamy realizację.

Zrealizuj projekt z ekspertami DlaWina.pl

Otrzymasz fachowe wsparcie i mnóstwo inspiracji

Na wizualizacji 3D zobaczysz efekt końcowy

Będziesz mieć pewność, że zapewnisz optymalne parametry dla swojej kolekcji

 • Projekt i wycena
 • Kompetentne doradztwo
 • Pomiar na miejscu u klienta
 • Najwyższe standardy przechowywania
Sprawdź nas. Zadzwoń + 48 668 444 766

Zamów pomiar, wycenę i projekt.