Piwnice aktywne
... z pomocą techniki

Nie wszędzie jest możliwość wykonania piwnicy na wino we wspomniany wcześniej sposób. Szczególnie trudne jest to w miastach, mieszkańcy domów jednorodzinnych z kolei ze zrozumiałych względów nie chcą w ten sposób dekorować ogrodu. Pozostaje zatem odwołanie się do współczesnych technologii i przygotowanie „piwnicy”, która może znajdować się nawet na najwyższym piętrze wieżowca.

Piwnice aktywne, bo o nich piszemy, wymagają stałej regulacji temperatury powietrza i jego wilgotności. Wymagają też zatem uprzedniego odpowiedniego przygotowania pomieszczenia. Wszystkie przegrody, czyli ściany, strop i podłoga muszą zostać zaizolowane materiałem chroniącym przed zmianami temperatury oraz foliami lub membranami paroszczelnymi. Muszą być też wyposażone w odpowiednie szczelne i izolacyjne drzwi. Za właściwe warunki będzie odpowiadał klimatyzator, który utrzyma zadaną temperaturę, oraz higromaster który podniesie wilgotność powietrza.

Przygotowując lokum dla butelek należy także pamiętać o tym, iż wino nie lubi światła. W piwnicach pasywnych z reguły nie ma okien. Natomiast w aktywnych powinniśmy z nich zrezygnować lub, jeśli nie jest to możliwe, nie odsłaniać i postarać się, aby szyby przepuszczały jak najmniej promieni UV.
W taki sposób, dzięki odrobinie wyspecjalizowanej techniki i odpowiednim materiałom, można stworzyć w dowolnym miejscu warunki takie, jakie panują w tradycyjnej piwnicy pasywnej.

Zapraszamy na niezapomniany spacer po naszej stronie internetowej w celu zapoznania się z asortymentem naszej firmy, o który dbamy z największą pieczołowitością.

  • Projekt i wycena
  • Kompetentne doradztwo
  • Pomiar na miejscu u klienta
  • Najwyższe standardy przechowywania
Sprawdź nas. Zadzwoń + 48 668 444 766

Zamów pomiar, wycenę i projekt.